Home » Archive for 26 Mars, 2019

AKTIVISTËT SERBË PERFORMANCË NË BEOGRAD PËR SHQIPTARËT E VRARË

Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut, të Drejtën Humanitare dhe Gratë në të Zeza në Beograd shënoi 20-vjetorin e krimeve të kryera kundër civilëve shqiptar në vitin 1999 në Kosovë, dhe trupat e të cilëve ishin fshehur në rrethinat e Beogradit, në Batajnica. Aktivistët kanë kryer performancën “Batajnica 744: E vërteta e varrosur” dhe me këtë rast mbuluan... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch