Home » Archive for 27 Mars, 2019

VËSHTRIM LETRAR NGA MR. SADIJE ALITI

Recensuese e librit Sot doli nga shtypi libri i titulluar ”TË DASHUROSH NUK ËSHTË MËKAT”, Antologji, 48 autorë me 185 poezi, nga mërgata dhe trojet etnike shqiptare. Autorë të librit, Ymrije Beqiri dhe Hysen Ibrahimi. Botues, Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi. Vargje që shfaqin një konglomerat të tërë ndjenjash Rrugëtimi... 

OSBE trajnon mediat e Luginës për konkurset në ministritë përkatëse

Sot në zyrat e OSBE-së në Bujanoc nën organizimin e tyre, u organizua trajnimi për mediat e Luginës së Preshevës për të konkuruar në konkurset e ndryshme të cilat i shpallin ministritë e ndryshme në Beograd. Në këtë takim diskutuan përfaqsuesit e mediave nga Lugina e Preshevës, përfaqsuesit e Administratave komunale të Preshevës dhe Bujanocit, kurse përfaqsuesit e ministrisë... 

Albulena Balaj: Nësë NISMA nuk do të ketë anëtar në KQZ, atëherë do të ketë mocion për rrëzimin e qeverisë

Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj –Halimaj, ka thënë se nësë kjo parti nuk do të ketë anëtar të KQZ, atëherë do të bëhet pjesë e mocionit për rrëzimin e qeverisë. Duke folur në “Imazh” të RTK-së, ajo ka thënë se presidenti po bën shkelje kushtetuese duke mos e ftuar subjektin ku është ajo për të qenë pjesë e KQZ-së, sepse sipas saj kjo parti... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch