Home » Archive for 31 Mars, 2019

Haziri: Lugina di i bashkohet Kosovës

Lutfi Haziri pret një marrëveshje brenda LDK-së, kur flet për kandidaturën e tij si kryetar i këtij subjekti, ndërsa flet edhe për kandidatët e tjerë.  Ai thotë se demarkacioni ka kusht vizash vetëm në Qeverinë Mustafa ndërkohë kësaj qeverie i janë shtuar kushtet, ndërsa njohja e Serbisë për Kosovën thotë se nuk është kusht për liberalizim vizash. Ekipi negociator... 

Shqiptari që i hyri garës për Këshillin Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës hapur ka thënë se ndjehet krenar që ka qenë pjesë e ushtrisë së Miloseviqit

Në Luginën e Preshevës u mbajten zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve. Por, garës në këto zgjedhje i ka hyrë edhe një person shumë kontrovers për shqiptarët. Bëhet fjalë për Demo Berishën i cili është deklaruar kundër pavarësisë së Kosovës. Por, jo vetëm kaq: Demo Berisha ka qenë pjesëtar i ish-ushtrisë Jugosllave dhe madje ka marrë pjesë në luftën... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch