Home » Archive for 6 Prill, 2019

“PËR TY KOSOVË” Përjetësisht s’na ndan má guri

Nga Azgan HAKLAJ Unioni Artistik i Kombit Shqiptar “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” zbarkon në “Qytetin e Nobelit”, në Kukës, me 250 artistë nga të gjitha trojet etnike shqiptare me dt. 16 Prill ora 11.00 Shqiptarët startuan mrekullisht në Mijëvjeçarin e Tretë të historisë së tyre. 20 vjet më parë, Kosova, epiqendra e qëndresës kombëtare për... 

SHOQATA “SKIVJANI” ME SELI NË ZVICËR INVESTON PËR SHESHIN NË QENDËR TË FSHATIT TË VENDLINDJES

Shoqata “Skivjani” me seli në Zvicër, e cila në kuadrin e saj përfshinë mërgimtarët skivjanas të emigruar në Zvicër, Europë, SH.B.A. dhe vende të tjera, ka riaktualizuar veprimtarinë e saj në prillin e vitit të kaluar. Pikërisht në përvjetorin e riaktualizimit të punës së saj, kjo Shoqatë ka marrë përsipër investimin e realizimit të plotë të Sheshit në... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch