Home » Archive for 8 Prill, 2019

Modestia mikut të madh të shqiptarëve Ullmar Kvick

Në nderim të 50 vjetorit të punës të Ullmar Kvick u mbajt një tubim në Norrkoping të Suedisë, i cili duke u falënderuar u shpreh se: Edhe me këtë rast u dëshmua se kush e ka mik shqiptarin nuk është i humbur Nga XHAVIT ÇITAKU Për të folur e shkruar për mikun e madh të shqiptarëve dhe albanologun e shkëlqyer Ullmar Kvick nga Suedia e largët, njeriu nuk e tepron, përkundrazi... 

ELIOT ENGEL FLET SHQIPTARISHT

Ramiz LUSHAJ 1.             Kongresmeni amerikan Eliot Engel prej të shtatës ditë të marsit 2019 hyri në të 43-tin vit të jetës së tij në politikën e madhe amerikane, i cili është nji emër shumë i njohur e fort i nderuar për Shqiptarët. Ish-kryeministri i Shqipërisë, dr. Berisha, e vlerësimon shprehimisht:”është,... 

KONKURS POETIK për Dëshmorin BYLBYL HAZIR BREÇANI

-Afati i fundit: me 12 maj 2019- “Botimet TROPOJA”, në nderim të emrit e veprës të Bylbyl Hazir Breçanit: “Dëshmor i Kosovës dhe i Shqipërisë” e “Qytetar Nderi” i Tropojës, do të organizojmë një:  KONKURS  POETIK:Me krijimtari poetike për jetën e veprimtarinë e tij në 20 vjetorin e rënies së tij në Kosovë. Ky Konkurs poetik do të ketë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch