Home » Archive for 10 Prill, 2019

Udhëheqësit e Kosovës dhe ata të Serbisë do të takohen në Berlin me znj. Merkel dhe z. Macron

Udhëheqësit e Kosovës dhe ata të Serbisë pritet të marrin pjesë, në një takim joformal në Berlin. Nikoqirë të takimit pritet të jetë kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez, Emmanuel Macron. Deri më tani, këtë takim të thirrur në Berlin e ka konfirmuar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Gjatë një konference për media në Beograd, Vuçiq ka... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch