Home » Archive for 11 Prill, 2019

Unioni Artistik i Kombit Shqiptar: Votoni për vazhdimësinë – Maqedoni e Veriut në BE

HEKURAN DUKA I DIBRES SE MADHE Nga Azgan HAKLAJ – President i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar. Thirrje! Unioni Artisitik i Kombit Shqiptar i ban thirrje Dibrës së Madhe:Votoni për vazhdimësinë:Maqedoni e Veriut në BE.Njeriu i duhur Hekuran Duka, përfaqësues i BDI-së. Ashtu si Malësia e Madhe e Ded Gjon Lulit edhe Dibra e Madhe e Gjergj Kastriotit do të... 

Grupi i Dobrosinit ende nëpër gjykime!

Duke qenë përfaqësuese e autorizuar e Skender Jasharit, për ta përfaqësuar në procedurën e kompensimit, përmes padisë civile, të cilën më 10.04.2019, është dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Në disa raste, në Republikë të Kosovës, janë shkelur disa të drejta të njeriut, në rastet e arrestimit a paraburgosjes së padrejt! Në këtë rast bënë... 

Kryesia e LRPDSH-së i shpreh ngushllime kryetarit të partisë dhe të Kuvendit të Preshevës, z. Sami Salihu

I nderuar Kryetar Sami Salihu,E nderuar familje Salihu,Të nderuar miq dhe dashamirë Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të NUR-it, djalit të Kryetarit të Lëvizjes për Reforma dhe Kuvendit Komunal Sami Salihut. Për humbjen e madhe të NUR-it të vogël, kryesia e Lëvizjes pë Reforma i shpreh ngushëllimet më të sinqerta Kryetarit Sami Salihu, familjes... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch