Home » Archive for 13 Prill, 2019

Malmö: Në Kuvendin e tretë zgjedhor, Albert Jashari u zgjodh kryetar i RRBS

NË MALMÖ TË SUEDISË U MBAJTË KUVENDI I TRETË ZGJEDHOR I RRJETIT TË BIZNESEVE SHQIPTARE NË SUEDI, KRYETAR U ZGJODH ALBERT JASHARI Malmö, 13.04.2019 Në lokalet e Qendrës Kulturore Shqiptare në Malmö të Suedisë, u mbajtë Kuvendi i tretë zgjedhor i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Suedi, në një atmosferë të lartë demokratike. Mbarëvajtja e punimeve të kuvendit... 

KUSH DO TË NEGOCIOJË NË EMËR TË KOSOVËS ME SERBINË?

Ndonëse dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka mbetur i ngrirë që nga nëntori i vitit të kaluar, kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, institucionet e Kosovës nuk kanë pushuar punën në kuadër të përgatitjeve për fazën finale të negociatave. Gjatë kësaj kohe sa dialogu i lehtësuar nga Bashkimi... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch