Home » Archive for 14 Prill, 2019

Hendbollistët e Kosovës U21, kualifikohen në kampionatin botëror

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka arritur të shkruajë historinë duke u kualifikuar në kampionatin botëror. Kosova sot në finale mposhti Taipen Kinez, ndeshje e cila u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Kosova gjatë gjithë ndeshjes ishte më e mirë se kundërshtari dhe në fund arriti të fitojë me rezultat 30:26. Kjo është hera e parë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch