Home » Archive for 16 Prill, 2019

POLITIKANËT,KENGETARET, BIZNESMENËT SHQIPTARË PO DERDHIN PARA, SHQIPTARIA PO VARFËROHET

Kohëve të fundit po ndodhin dukluri negative në shoqërinë shqiptare, po ndodhin dasma të mëdha financiare, të politikanëve, këngëtarëve, biznesmenëve shqiptarë, ku po derdhen para të mëdha,ndërsa popullata shqiptare në varfëri shumë të madhe. Dy skajshmëri, njëra e politikanëve,këngëtarëve, biznesmenëve shqiptarë që po derdhin pa hesap e llogari para në dasmat, synetitë,... 

Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor, shans për Kosovën e Serbinë

Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili është paralajmëruar të mbahet më 29 prill, në Berlin, ku nikoqir të takimit pritet të jenë kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, është takim tradicional dhe joformal, por megjithatë, kësaj radhe nuk do të jetë i zakonshëm, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike në Kosovë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch