Home » Archive for 18 Prill, 2019

KONKURS “Binak Alia – Kullë e Lavdive, Akademi e Pleqnive”

“Botimet TROPOJA” dhe Gazeta e Alpeve “Tropoja”, në nderim të emrit e veprës të veprimtarit atdhetar, politik e juridik, Binak Alia i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i bajrakut të Krasniqes të Malësisë së Gjakovës, prijtar e luftëtar i betejave kundër otomanëve dhe serbëve e malazezëve për mbrojtjen e tanësisë etnike kombëtare shqiptare, për bashkim kombëtar, për shtet... 

Thaçi: Takimi i Berlinit do të jetë takim krejt rutinor

Më 29 prill do të mbahet Samiti i Berlinit. Me ftesë të Angela Merkelit dhe Emmanuel Macronit atje do të jetë edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Presidenti nuk është shprehur optimist për zhvillimet që mund të dalin nga takimi i Berlinit. “Në Berlin, s’do do të ketë as varrim as lindje, do të jetë takim krejt rutinor. Nuk do të ketë as propozim për status... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch