Home » Archive for 2 Maj, 2019

Qeveria e Kosovës emëron grupit punues për bashkëpunim me Gjermaninë për vizat

Qeveria e Kosovës ka marrë sot vendim për krijimin e grupit punues për bashkëpunim me Ministrinë Federale për Punë të Brendshme Gjermane dhe harmonizim të standardeve që ndërlidhen me liberalizim të vizave. I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj ka propozuar emrat e anëtarëve të gëtij grupi. “Kërkoj të aprovohet kërkesa për krijimin e grupit punues për bashkëpunim... 

Luftëtarët e huaj terrorist në Republikë të Kosovës do duhej të ndjekeshin penalisht për Tradhëti para se gjithash!

Republika e Kosovës përballet me  dukurinë  e  terrorizmit islamik, që  nga   vitet 1990/1992,  kur  shërbimet  sekrete  serbe, intensifikuan  përpjekjet  për etiketim të  Shqipëtarëve si “ekstremist islamik, e pastaj edhe si terrorist islamik”!  Dërgimi  i të rinjëve  Shqipëtar, për  të kryer  shkolla... 

Gent Cakaj: Çfarë ka thënë Rama në sqarimin e tij është 100% e vërtetë

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj Serbisë dhe sqaroi debatin e ditëve të fundit mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe atij kosovar, Ramush Haradinaj. “Çfarë ka thënë Rama në sqarimin e tij është 100% e vërtetë. Në Berlin nuk ka pasur kërkesë për heqje të... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress