Home » Archive for 6 Maj, 2019

Edhe sot Shqipëria është “pengesë” për Kosovën

Nga Skënder Sadri KAPITI Në Berlin dështoi  komploti  antiKosovë, komplot i cili fatkeqësisht kishte edhe mbështetjen dhe miratimin  e presidentit të Kosovës, por edhe të kryeministrit të Shqipërisë, dhe këta të fundit, të dy  duhet domosdo që të largohen e të japin dorëheqjen. Në këtë komplot u përfshinë pra edhe shqiptarë, dhe  pro tij... 

Avni Klinaku dhe Bajram Gecaj nuk pajtohen për finalen e dialogut Kosovë – Serbi

Derisa Klinaku është për korrigjim të kufijve, Gecaj është kundër një opsioni të tillë.  Përfaqësuesi i Lëvizjes për Bashkim dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë debatuar të hënën në “Imazh” te RTK. “Njëzet vjet ne e kemi humbur pjesën e Mitrovicës Veriore, edhe dhjetë vite të tjera në Bujanovc nuk kemi çka me pasë që të përmendim.... 

LR-PDSH uron besimtarët e besimit Islam muajin e shenjtë të Ramazanit

Të nderuar besimtarë,Vëllezër e motra, Kemi kënaqësinë dhe privilegjin që në emër të Lëvizjes për Reforma, t’ju drejtohemi me urimet dhe përgëzimet më të mira duke ju dëshiruar, shëndet, mirëqenie dhe agjërim të lehtë të muajit të Ramazanit.Muaji ku na bashkojnë edhe më tepër, ibadetet e namazet, syfyri e iftari, zeqati e sadakaja, solidariteti e bamirësia, mirëkuptimi... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress