Home » Archive for 7 Maj, 2019

Besa Shahini takohet me homologun e saj serb në ambientet e Fakultetin Ekonomik në Bujanoc

Sot në ambientet e Fakultetin Ekonomik në Bujanoc, është zhvilluar takimi ndërmjet ministres së arsimit të Republikes së Shqiprisë, Besa Shahini dhe ministrit të arsimit të Republikës së Serbisë, Mlladen Sharçeviq. Temë e këtij takimi të parit të këtij formati ishte sigurimi i teksteve shkollore për nxënësit shqiptarë nga Lugina e Preshevës, të cilët për decenie... 

Liverpool mposht Barcelonaën me rezultatin 4-0

Liverpool ka përmbysur gjithçka në ndeshjen e kthimit në Anfield duke mposhtur Barcelona-n me rezultatin 4-0. Këto janë komentet e protagonistëve të kësaj sfide të paharrueshme, përcjell Telesport.  Kapiteni i Liverpool Jordon Henderson: “E pabesueshme. Mendoj se njerëzit mendonin se kishim shanse. E dinim që do të ishte e vështirë, por jo e pamundur. Kjo është një... 

Dr. Muhamet Malo – Nderi i Kombit shpallet “Qytetar Nderi” i Kolonjës

Nga Ramiz LUSHAJ Ky fillim maji 2019 erdhi me një event solemn e festiv në qytetin e Ersekës, në sallën e Bibliotekës “Skënder Luarasi”: Këshilli Bashkiak  i dha titullin e lartë “Qytetar Nderi” i Kolonjës (pas vdekjes) dr. Muhamet Malos (13 maj 1957 – 7 mars 2017), një ndër filantropistët, veprimtarët e biznesmenët e njohur të kombit shqiptar, shpallur vitin... 

Gjenerali i Gardës Kombëtare të Iowa-s, ushtarët e FSK-së i quan vëllezër dhe familje të tij

Në pritjen e organizuar për komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, ky i fundit u zotua se do të vazhdojë mbështetjen për Forcat e Sigurisë së Kosovës edhe në të ardhmen, si pjesë e bashkëpunimit të vazhdueshëm ndërmjet dy shteteve mike. Në pritjen e organizuar në Ministrinë e Mbrojtjes, i pranishëm në këtë organizim ishte edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradianaj,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress