Home » Archive for 8 Maj, 2019

Tottenhami mposhtë Ajaxin, tani në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve

Ajaxi do ta mbajë gjatë në kujtesë brazilianin Lucas Moura, i cili shënoi het-trik për ta dërguar Tottenhamin në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve. “Spurs” kanë bërë sensacion në pjesën e dytë të sfidës kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, duke përmbysur epërsinë e Ajaxit dhe duke fituar ndeshjen me rezultat 2-3, e duke siguruar kalimin në... 

Thaçi ka takuar sot në Tiranë shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini

Presidenti Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim në Tiranë me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, me të cilën ka biseduar për perspektivën evropiane të Kosovës dhe për dialogun Kosovë-Serbi, kanë njoftuar nga Presidenca. “Me këtë rast kreu i vendit tonë ritheksoi domosdoshmërinë e arritjes së një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht... 

Kosova pranohet në WCPT ndërkaq Serbia përjashtohet

Oda e Fizioterapeutëve të Kosovës është pranuar me të drejta të plota në Konfederatën Botërore të Fizioterapisë (World Confederation for Physical Therapy – WCPT). Ajo që ishte më e rëndësishme, është fakti që Serbia u përjashtua për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve ndaj Konfederatës Botërore të Fizioterapisë.Lajmin e ka bërë të ditur deputeti Bekim... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress