Home » Archive for 11 Maj, 2019

Thaçi: Kemi mbështetjen e SHBA-së për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim kongresistin amerikan Ed Case, me të cilin jnë pajtuar se roli i Shteteve të Bashkuara të Amerikës mbetet qenësor për Kosovën dhe rajonin. Thaçi ka shkruar në Facebook se me Shtetet e Bashkuara të Amerikës kemi të përbashkët angazhimin për paqe e liri në të kaluarën, por edhe pikëpamjet dhe vizionin për të ardhmen... 

Poezi – Pena e shkrimtarëve

Nga Skënder Sadri KAPITI Pena e shkrimtarëve Shkrimtarët përjetsojnë kohën e historinë Janë meteorë , guximtarët më të mëdhenj , Që mposhtin  injorancën e fanatizmin                                       Por edhe  indiferencën, heshtjen dhe frikën !  U japin njerëzve ushqimin,                                                                                                                                              Dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress