Home » Archive for 13 Maj, 2019

Hashim Thaçi: Përpjekja për bashkim të Luginës ndaloi që veriu t’i dorëzohet Milan Radojçiqit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se përpjekja e përfshirjes së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës me Republikën e Kosovës ka ndalur së realizuari angazhimet e sofistikuara që veriu i Kosovës t’i dorëzohet Milan Radojçiqit. Ai përmes një postimi në Facebook ka theksuar se beson fuqishëm se Lugina e Preshevës duhet t’i bashkohet Kosovës dhe për arritjen... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress