Home » Archive for 17 Maj, 2019

Opinion: Tradhtarët dhe hajdutët nuk kanë atdhe

Nga Skënder Sadri KAPITI  Tradhëtarët, hajdutët por edhe biznesi e paraja e pisët e tyre “e duan” shtetin, shoqërinë dhe atdheun  deri aty dhe deri atëhere kur kanë mundësinë dhe shansin për t’i vjedhur, grabitur dhe shfrytëzuar ato. Dhe më e keqja vjen atëhere kur tradhëtia, hajnija dhe paraja e biznesi i pisët shkrihen apo kur bashkohen me politikën,... 

DOLI NGA SHTYPI NUMRI 10 I THESARIT KOMBËTAR JUBILAR…

Ky numër i librit Thesar kombëtar i mërgatës shqiptare në Suedi është numri 10 – pra numër jubilar. Pse këta libra që mbajnë titullin “Thesar kombëtar i mërgatës shqiptare në Suedi” janë thesarë? A thua a janë thesarë? Nëse marrim parasysh brumin i cili është botuar në Thesarët… e gjertanishëm dhe vlerësimet që u janë bërë Thesarëve tanë... 

Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë

Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen Nga AZGAN HAKLAJ – president i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë. Ky festival u kushtohet patriarkëve të rapsodisë shqiptare Dervish Shaqja e Demush Neziri. Ky eveniment i madh i kulturës kombëtare tashmë është kthyer në traditë të përvitshme. Deçani në ditët e tij shndërrohet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress