Home » Archive for 20 Maj, 2019

Rrethanat e përgjithshme dhe veprimet e Batalionit “Qenan Ibrahimi”, të UÇPMB-së, paraprirëse të Betejës së Rahovicës

Më 12.05.2001, në Luginë të Preshevës, ndodhi edhe një ngjarje sa e dhimbshme,  aq edhe  e lavdishme, por edhe  pa harruar anën  e errët të saj. Jemi mësuar  të  dëgjojmë përralla apo gjysmë të vërteta për  Luftërat  tona për Liri, duke tentu  në  lavdërim të vetes të  bëjmë  Histori të rrejshme. Për mua, historia... 

Pse nuk e duan VETTING-un politika, pushteti dhe drejtësia as në Shqipëri dhe as në Kosovë?!

Skënder Sadri KAPITI Politika si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë kanë dështuar në ndërtimin dhe funksionimin e Shtetit ligjor.Ky dështim ka ardhur nga ajo se faktikisht: as politikës ,as pushtetit dhe as drejtesise , sistemit të saj, nuk i ka interesuar as ndertimi i shtetit ligjor dhe as zbatimi i ligjit. Jo vetëm se nuk i ka interesuar: por politika, pushteti dhe drejtësia... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress