Home » Archive for 21 Maj, 2019

Recension – THIRRJE PËR NDËRGJEGJËSIM POLITIK KOMBËTAR

Bedri TAHIRI (Skënder S. KAPITI, PESË LETRA DREJTUAR KOMBIT, Lena, Prishtinë, 2019) Sot, më 20 maj 2019, shtypshkronja dhe SHB LenaGraphic, nxori në dritë librin e Skënder S. Kapitit nga Durrësi, me një titull simbolik ”PESË LETRA DREJTUAR KOMBIT”.Në cilësinë e redaktorit, librin e lexova dhe e rilexova qysh në dorëshkrim, andaj edhe e tumira botimin e tij. Skënder... 

Shaip Kamberi: Lugina e Preshevës do të jetë në agjendën e SHBA-së

Gjatë një konference për media të mbajtur sot në kabinetin e tij, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka folur për vizitën zyrtare që ka zhvilluar gjatë javës së kaluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kamberi, ka shpjeguar natyrën e takimeve në tre organizmat kryesore të SHBA-ve, kongresin, senatin dhe deprtamentin e shtetit. “Në të gjitha takimet jemi... 

Kosova, pa flamur në shortin për Botërorin e hendbollit në Spanjë

Përfaqësuesja U21 e Kosovës në hendboll është paraqitur pa flamur në shortin e hedhur sot për Botërorin që mbahet në korrik në Spanjë. Në mesin e të gjitha shteteve pjesëmarrëse, vetëm te Kosova u paraqit logo e Federatës dhe jo flamuri shtetëror. Lidhur me këtë ka reaguar edhe Federata e Hendbollit të Kosovës. “Jemi të indinjuar dhe të befasuar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress