Home » Archive for 23 Maj, 2019

Çfarë ishte komunizmi dhe çfarë është neokomunizmi në Shqipëri

Nga Skënder Sadri KAPITI Komunizmi në Shqipëri ishte  boshllëk shpirtëror dhe ateizëm .  Ishte triumfi i humbjeve, Ekzaltimi dhe entuziazmi i dështimeve Xhveshje morale,fetare e pasurore. Antitraditë dhe shkatërrim i patriotizmit, trashëgimisë burrnore e kombëtare. Ishte detyrim për t’u nështruar dhe servilosur, Detyrim  për të spiunuar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress