Home » Archive for 24 Maj, 2019

Protestat në Shqipëri:Viti ’97 “Berisha ik”, viti 2005 “Nano ik”, vitet 2009 – ’13 përsëri “Berisha ik”, edhe sot “Rama ik”!

Nga Skënder Sadri KAPITI  Shqipërinë e ka qeverisur dhe sunduar në këto 30 vite tranzicion pushteti recidiv, pushteti i cili perserit vazhdimisht  dhe ka akoma të njëjtat huqe, të njëjtën qëllim e fizionomi  e që janë: korrupsioni, krimi, vjedhja, papërgjegjshmëria, ligësia, injoranca dhe antikombëtarizmi. I gjithë tranzicioni 30 vjecar në Shqipëri: paqëndrueshmëri,... 

Gjuriqi u jep garanca LDK-së dhe VV-së: I keni votat e listës serbe për rrëzimin e Qeverisë

Tri partitë opozitare në Kuvend kanë intensifikuar takimet për t’u koordinuar rreth mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga Qeveria Haradinaj. Megjithatë LDK, LVV dhe PSD kanë nevojë edhe për votat e deputetëve nga koalicioni qeverisës për rrëzimin e Haradinajt. Për të ia siguruar votat e nevojshme partive opozitare, drejtori i të ashtuquajturës Zyre për... 

Kryetari i Komunës së Preshevës, takim me përfaqsuesit e Shoqërisë civile

Kryetari i Komunës, Shqiprim Arifi sot u takua me përfaqsuesit e shoqatave joqeveritare që veprojnë në komunën e Preshevës. Me këtë rast z. Arifi për opinion lëshoi këtë njoftim:„Sot pata kënaqësinë të takoj një pjesë të Organizatave të shoqërisë civile si dhe disa Organizata sportive të Komunës sonë. Bashkëbiseduam rreth aktiviteteve e projekteve të tyre përmes... 

Zeka – Berishës: Turp për akuzat ndaj Thaçit

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berisha në ‘Opinion’, ku ndër të tjerash hedhi akuza të rënda ndaj presidentit Hashim Thaçi. Zeka thotë se Berisha foli për shumë gjëra, por jo edhe për disa çështje për të cilat sipas tij, është fajtor dhe kishte ndikuar të shlyheshin si raste. Për deklaratat... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress