Home » Archive for 27 Maj, 2019

Kombi duhet ta njohë, ta respektojë dhe ta realizojë parimin e Ligjit

Nga Skënder Sadri KAPITI Parimi i Ligjit  është moraliteti njerëzor, ruajtja e tij  dhe përpjekja e vazhdueshme për dinjitetin, për lirinë dhe respekti vëllazëror, dashuria e ndjesia shpirtërore për të ndjerë dhimbjen e fatkeqësinë edhe të të tjerëve, të të afërmëve familjarë së pari, të rrethit shoqëror dhe të bashkëkombasve të tu. Parimi i Ligjit është... 

Damon Wilson: Tash është koha për marrëveshjen me Serbinë

Zëvendëspresidenti i Këshillit Atlantik, Damon Wilson, i cili po qëndron në Kosovë në krye të një delegacioni nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka takuar sot gjatë ditës tre liderët e vendit ndaras. Wilson në një intervistë ekskluzive në Info Magazine të Klan Kosovës ka treguar përshtypjet e tij për takimet me liderët kosovarë. “Ishin takime shumë të mira. Jemi... 

Vuçiq: “Nëse nuk do të ketë kompromis, shqiptarët do të sulmojnë serbët në Kosovë”

Nëse Prishtina shfuqizon taksat, unë do të jap më të mirën derisa të jem president i Serbisë për të gjetur një zgjidhje, deklaroi sot presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe vuri në dukje se nëse nuk arrihet pajtimi për kompromis do të humbin të gjitha. “Ndërsa unë jam president, për tre vjet, do të bëj më të mirën nëse heqin taksën, dhe do të përpiqemi të gjejmë... 

PE publikon rezultatet preliminare të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian 2019 në 28 shtete anëtare

Sipas rezultateve preliminare forcat progresive pro-BE; EPP, S&D, ALDE+En Marche, GREENS-EFA,  do të mbesin forca më e madhe politike e BE-së, me 67.37% të votës së përgjithshme. Partitë konzervatore dhe populliste; Aleanca Evropiane e Popujve dhe Kombeve, ECR, GUE / NGL, 5STAR + BREXIT, Non-Inscrits, kanë arritur të fitojnë 28.89% të votës së përgjithshme. Partitë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress