Home » Archive for 28 Maj, 2019

VEPRA E AMBASADOR DR. ISLAM LAUKA: “KOSOVA E KËRCENUAR NGA GJARPRI I SHTËPISË” DO TË PROMOVOHET DHE NË TIRANË

Ramiz LUSHAJ Vepra ma e re e ambasadorit, dr. Islam Lauka: “Kosova e kërcenuar nga gjarpri i shtëpisë”, pas promovimit në Bibliotekën Kombëtare Universitare të Prishtinës (19 prill) dhe në komunën e Deçanit të Kosovës (10 maj), në fund të këtij muaji, më 31 maj 2019, ditë e premte, ora 12.30, do të promovohet edhe në Tiranë, në sallën “Classic” (250 vendshe) të... 

Vuçiq: Serbia duhet ta pranojë se e ka humbur kontrollin mbi Kosovë

Kuvendi i Serbisë ka miratuar raportin për Kosovën të përpiluar nga zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë. Raporti u miratua me 145 vota pro, katër kundër ndërsa 13 deputetë nuk kanë votuar. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë diskutimeve dyditore të raportit në Kuvendin e Serbisë ka thënë se Serbia duhet ta pranojë se e ka humbur kontrollin mbi Kosovën dhe... 

Sylë Hoxha: jo të gjithë personat e dyshuar janë arrestuar në aksionin e sotëm të Policisë

Prokurori Sylë Hoxha ka thënë se jo të gjithë personat e dyshuar janë arrestuar në aksionin e sotëm të Policisë, por ai ka thënë se pret që të arrestohen edhe ata. Hoxha ka folur të martën në “Imazh” te RTK.   “Për fat të keq jo të gjithë janë arrestuar, por ne e vlerësojmë si sukses, duke pasur parasysh numrin e madhj të dyshuarve dhe pjesën ku është... 

Intervenim policor në veri: Suspendohen 19 zyrtarët e arrestuar policorë

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, në konferencën për media ka bërë të ditur se nga 19 zyrtarët policorë të arrestuar, 11 janë të nacionalitetit serb, 4 shqiptarë dhe 4 boshnjakë.  Prej tyre njëri komandant i stacionit policor, tre rreshterë dhe të tjerët kanë qenë zyrtarë policorë, shkruajnë mediat... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress