Home » Archive for 30 Maj, 2019

APN dhe LRPDSH përshëndesin financimin e KNSH-së nga Qeveria e Shqipërisë

Dje, Ministri i punëve të jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka publikuar lajmin që ka gëzuar çdo shqiptar të Luginës së Preshevës, ai bëri të ditur që Qeveria shqiptare merrë përsipër financimin e plotë të Këshillit Nacional Shqiptarë në Luginë të Preshevës. Këtë sukses të KNSH-së dhe këtë qasje të re të Qeverisë së Shqipërisë e përshëndetën edhe dy partitë... 

Sharra që preu drunjtë për barikada ishte e oficerit rus

Të dhëna të konfirmuara nga institucionet e Kosovës, treguan se në automjetin e rusit që tashmë është larguar nga Kosova për në Beograd, Mikhail Krasnoschenkov, është gjendur një sharrë motorike për prerjen e drunjve, të cilat u vendosën si barrikadë në fshatin Varagë të Epërme të Zubin Potokut, raporton KosovaPress. Zyrtari rus i UNMIK-ut, u arrestua ditën kur institucionet... 

Rama rri po ta mbajti: 30 qershori është vetëvrasja juaj politike Fati juaj si i Ballaban Pashës nën muret e Krujës!

Nga Azgan HAKLAJ  Edi Rama në sytë e shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve është tashmë një kufomë poitike, një simbol i antishtetit, e përtej kësaj një njeri i zvetënuar nga vlerat themelore politike, morale, njerëzore dhe humane.Nëse kryeministrat e Anglisë dhe Austrisë, perandorive simbol të demokracisë dhe qytetërimit dhanë dorëheqje për një të mijëtën e... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress