Home » Archive for 31 Maj, 2019

Shaqiri dëshiron të fitojë sërish Ligën e Kampionëve

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, është shprehur i gatshëm për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve, ku Liverpooli do të ndeshet me Tottenhamin në Madrid. Shaqiri e kishte fituar një herë këtë trofe me Bayernin, derisa dëshiron të fitojë sërish, kësaj radhe me skuadrën angleze. “Kemi pasur një edicion të mrekullueshëm dhe e kemi një finale të madhe para vetes.... 

Bashkimi Kombëtar dhe “patriotizmi” i pseudopatriotëve

Nga Skënder Sadri KAPITI Pseudopatriotët ose patriotët e rrejshëm janë pushteti dhe shtetari demegog e mashtrues, të cilët mundohen të mashtrojnë , të bindin e të kenë si mbështetje politike popullin patriot, patriotët e vertetë, familjet e dëshmorëve, të herojve dhe të veteranëve duke përdorur fjalë e retorika publike e mediatike patriotike në momentet kur ia do interesi... 

Kuvendi arrin konsensus për nismën e Veselit për tribunalin

Kuvendi i Kosovës ka arritur të gjejë konsensus rreth nismës së kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Tribunalit të për gjenocidin serb në Kosovë. Të gjitha grupet parlamentare janë pajtuar që të mblidhen së bashku, në një komision ad hoc, për të harmonizuar qëndrimet që më pas të votohet bashkërisht nisma për themelimin e tribunalit.  Grupet parlamentare... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress