Home » Archive for 19 Qershor, 2019

Pas kërkesës së Këshillit Nacional deputetet nga Kosova kërkojnë seancë për Luginën

Situatën në Luginë po e konsiderojnë të rënduar, njofton Klan Kosova. Me këtë shkas Këshilli Nacional Shqiptar shpalosi një mori shqetësimesh por edhe kërkesash për institucionet kosovare, të cilat iu parashtruan javën e kaluar një grupi të deputetëve të Kuvendit të Kosovës që i shkuan për vizitë. Këtë të hënë Komisioni Parlamentar për Arsim u mblodh për t’i... 

Kosova në betejë me Serbinë për INTERPOL

Arritja e qëllimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në Organizatën Ndërkombëtare Policore INTERPOL, do të jetë një sfidë mjaft e vështirë për vendin dhe institucionet e tij, vlerësojnë zyrtarë të Qeverisë së Kosovës dhe njohës të fushës së marrëdhënieve ndërkombëtare. Kosova ka parashtruar sërish kërkesën për anëtarësim në INTERPOL, më 31 janar të këtij... 

MISIONI I LULZIM BASHËS: DHËNIA FUND E TRANZICIONIT NË SHQIPËRI

Nga Skënder Sadri KAPITI Shqipëria ka 30 vite tranzicion të përvuajtshëm dhe të mundimshmën. Shqipëria kaloi nga një regjim komunist në një demokraci gjysëmdemokracie. Themi gjysëmdemokraci sepse politika shqiptare më shumë në këto vite ka qenë edhe ajo politikë regjimesh partiake autoritarizmi gjysëm diktature e gjysemdiktature  dhe korrupsioni. Sot PD, opozita, populli... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch