Home » Archive for 21 Qershor, 2019

Thirrje e Shoqatës”Trojet e Arbrit” për ulje gjakrash dhe shtyrjen e datës së zgjedhjeve në Shqipëri

Tensionet politike që janë duke ndodhur këto viteve të fundit në Shqipëri janë si fryt i keq i qeverisjës që kanë ndodhur tash e gati tri dekada në Shqipëri.Shumica e politikaneve shqiptarë fatkeqësishtë ende nuk deshirojnë ta dinë rolin e tyre se funksionet politike dhe shtetërore janë funksione kalimtare dhe jo të përjetshme. Mosmundësia e Alternativave të reja politike... 

Regjimi i Rilindjes Socialiste-metamorfozë e ishregjimit komunist

Nga Skënder Sadri KAPITI Regjimi i “Rilindjes” është metamorfozë e ishregjimit komunist. Është  e tillë sepse ajo vetëm sa ka ekspozuar një trajtë tjetër nga ajo e Regjimit ishKomunist.Ka vendosur një maskë mashtrimi për t’u dukur si regjim demokratik në pushtet e qeverisje. Rilindja është një regjim politik i cili i shërben një klani të caktuar të... 

Më 24 Qershor 2019, ora 11.00, në Tiranë mbahet Akademi përkujtimore për dëshmorin e Kosovës e të Shqipërisë, Bylbyl Breçanin

AKADEMIA PËRKUJTIMORE PËR DËSHMORIN E KOSOVËS E TË SHQIPËRISË, BYLBYL HAZIR BREÇANI 24 Qershor 2019, ora 11.00 në Muzeun Historik Kombëtar (Salla UNESCO) në Tiranë. Nderojnë me praninë e tyre disa nga ushtarakët tropojas, kontributorë për Lirinë e Pavarësinë e Kosovës…: 1.- Muhamet Buçpapaj – Gjeneral 2.- Zenel Kuçana – Prefekt i Qarkut të Kukësit. 3.-... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch