Home » Archive for 23 Qershor, 2019

“DASMA E VITIT”, ALBANI e MONDA në “Amazona” të KOSOVËS

“DASMA e VITIT” sot, te “Amazona” në Prishtinë: ALBANI (djali i ambasador e dr. Islam Lauka) martohet me MONDEN (vajza e dr. Saleh Alhaj Fadlalla). Atmosfera e “Dasmës së Vitit” në tre kontinente e katër shtete: në Amerikë ku cifti ndjek studimet për gradën e doktoraturës në shkencat përkatëse; “Kanagjeci” në Pallatin e Emirateve –... 

Nenad Çanak: Kosova nuk është pjesë e Serbisë

Kryetari i Lidhjes së Social-Demokratëve të Vojvodinës, Nenad Çanak, në një intervistë për gazetën Blic të Serbisë, ka deklaruar se Kosova nuk është pjesë e Serbisë, dhe se këtë realitet Serbia duhet ta pranojë në mënyrë që të zgjidhej përfundimisht problemi. Ai shtoi se duke e njohur Kosovën, “neve na shtohen garancitë ndërkombëtare se interesat kulturore dhe... 

Majlinda Kelmendi: Gjithmonë dua të fitoj medale të reja

Krenaria e sportit tonë, Majlinda Kelmendi, në një intervistë ekskluzive për RTK-në në Minsk, ka deklaruar se përkundër faktit se është kampione olimpike dhe botërore vazhdimisht është e uritur për suksese të reja. Dhe këtë e konfirmoi edhe në garat e djeshme në Lojërat Evropiane Olimpike në Bjellorusi. Në pyetjen e RTK-së se si ndihen kundërshtarët e saj kur ballafaqohen... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch