Home » Archive for 2 Korrik, 2019

Nga 1 korriku 2019 Presheva mbeti edhe pa shërbimin tatimor

Nga data 01 korrik të gjithë qytetarët që kanë nevojë për shërbime të Administratës Tatimore, ata do të duhet të udhëtojnë deri në Vrajë për të kryer punë. Kjo vjen si pasojë e tërheqjes së shërbimit tatimor nga komuna e Preshevës. Në dokumentin që PreshevaPRESS ka siguruar thuhet se nga data 01 korrik punët e shërbimit tatimor të seksionit të Preshevës do... 

Votimet e 30 Qershorit 2019 – VETTING ndëshkimor për Regjimin e Rilindjes

Nga Skënder Sadri KAPITI Nuk është aspak i vështirë argumentimi dhe vertetimi i këtij konstatimi. Vetë pjesmarrja e ulët, pjesmarrja dhe votimi i vetëm pushtetit të regjimit për pushtetin e tij  treguan pjekurinë e lartë politike, morale dhe kombëtare të votuesve shqiptarë dhe se vertetuan edhe faktin se votimet e 30 Qershorit 2019 ishin   votime antiligjore,... 

Kush ishte Florijana Ismaili?

Gjatë ditës së sotme u raportua se është gjetur trupi i pajetë i Florijana Ismailit, në Liqenin Como, përcjell albinfo.ch. Futbollistja shqiptare ishte raportuar e zhdukur në këtë liqen qysh nga dita e shtunë e javës së kaluar. Siç raportuan mediat e huaja, Ismaili, bashkë me një mike, po shëtiste me varkë në këtë liqen. Raportohet se ajo ishte zhytur në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch