Home » Archive for 6 Korrik, 2019

Doli nga shtypi libri i tirulluar “Dardanët për Dardaninë”, i autorit, z. Rrahman Rrahmani

Botues: Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë  “Papa Klementi XI Albani”, Suedi. Fjala e redaktorit, Prof. Fetah Bahtiri DARDANI RRAHMAN RRAHMANI – SHËRBËTOR BESNIK I DARDANISË Autori i këtij libri, Rrahman Rrahmani i ka hyrë një pune bukur të vështirë dhe voluminoze, me një synim të vetëm: t’i shtrojë në këtë libër për lexuesit e sotëm... 

Banorët, në pritje të hapjes së kufirit Llojan-Miratoc

“Ndër vite presin që të realizohen premtimet për hapjen e vendkalimit kufitar mes Llojanit dhe Miratocit, që të vazhdojnë t’i mbajnë gjallë lidhjet e tyre familjare banorët e kësaj zone. Ata thonë se nuk dëshirojnë që vendkalimi kufitar të jetë i llojit të kufizuar në sezon veror dhe në sezon dimëror”. Nuk jemi të kënaqur të jetë i kufizuar pasi që një pjesë... 

Presheva së shpejti edhe me një pikë kufitare

Dy personalitetet kompetente për çështje të kufijve, kryeministrët Ana Bërnabiç dhe Zoran Zaev kanë diskutuar për kufirin Serbi-Maqedoni në Preshevë dhe pritjet e gjata që krijohen në këtë kufiKryeministrja serbe Ana Brnabiq ka deklaruar sot se ajo shpreson se deri në fund të korrikut Serbia dhe Maqedonia veriore do ta ratifikojë marrëveshjen për pranimin e operatorëve ekonomik... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch