Home » Archive for 9 Korrik, 2019

KËRCËNIM GLOBAL- ARMË RUSE NË SHTETE TË PAAFTA. SERBIA NË MESIN E TYRE!

Me propozim të Vladimir Putinit para ca kohësh, Aleksander Vuçiq porositi për Forcat e Armatosura Serbe sistemin raketor rus “Pantsir-S1”, dhe me këtë Serbia shumë shpejtë do të bëhet i vetmi vend në këtë pjesë të Evropës që do të ketë një armë të tillë, e cila paraqet rrezik për Ballkanin në tërësi. Kohëve të fundit, rusët po ofrojnë sisteme të mbrojtjes... 

Nue Oroshi – Platforma politike për ringjalljen e PSHDK-së

Hyrje Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës e themeluar më,4 nëntor 1990 tash ka kaluar 28 vjetorin e themelimit dhe të eksistimit si Parti Politike në Kosovë. Gjatë këtyre 28 viteve ajo pati ngritjet dhe rëniet e saj, ngritjet e saj ishin shumë të mëdha në periudhën e pushtimit të Kosovës, ku çdo shqiptar në Kosovë e ndiente vetën shqiptar Evropian, me kuptimin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch