Home » Archive for 20 Korrik, 2019

OPINION: MOS FOLNI SI NË DASËM, KUR RAMUSH HARADINAJ PO SHKON NË HAGË

Nga Ramiz LUSHAJ                 1. E treta ftesë juridike nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, po merret nga kori politik shqiptar i Kosovës e i Shqipërisë sikur të ishin duke ngritë dolli në dasma elitare pas orës 3.00 të mesnatës, sepse askush nga të lartët... 

Opinion: Ramush Haradinaj është sot, Bibla-Kurani-Talmudi i shqiptarizmit

Me ty Strateg i luftës, Arkitekt i paqes. Ramush Haradinaj dha gjithçka për Atdheun. Kushtrim për Ramushin- Betim për Kosovën. Nga Azgan HAKLAJ  President i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar “Më e shtrenjtë se jeta ime, se familja ime është Atdheu Im”, thoshte Aristoteli i lashtë.“Ta themi të verteten troç dhe ta mbrojmë atë sikur të gjithë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch