Home » Archive for 22 Korrik, 2019

Zhvillime dramatike në skenën e politikbërjes kosovare

Shkruan: Nehat HyseniZhvillimet dramatike gjatë fundjavës së kaluar që i shkaktoi dorëheqja e befasishme, pa kurrëfarë paralajmërimi dhe e parevokueshme e kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak se kishte marrë ftesën nga Gjykata Speciale, që në cilësinë e të akuzuarit, të intervistohet gjatë kësaj jave në Hagë.Ftesë për t’u investuar nga kjo Gjykatë kanë marrë... 

Dorëheqja e Ramushit si “shigjetë”!

Shkruan: Nehat Hyseni Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, realisht paraqet tërheqje mbrapa të “shtizës së shigjetës”, me qëllim për ta gjuajtur cakun sa më larg në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare, të cilat pritet që të ndodhin në vjeshtë të këtij viti kalendarik.Sipas deklarimeve të Tij në emisionin “Rubikon” në KTV javën... 

Reagim i Shoqatës”Trojet e Arbrit” me rastin e vrasjes së Kryetarit të Çamërisë Festim Lato

Heroi Festim Lato pasardhës politik i Gjin Bua Shpatës u vra për Shqipërinë Etnike Çamëria është loti dhe varri që thërrët që nga bregu i tingllimës t’i dalin zot bijtë dhe bijat  e veta.Njëri nga këta bijë që i doli zot dhe luftoi me tërë qënien e tij për ta bërë shtet Çamërinë është edhe Festim Lato ,kryetari i Çamërisë i cili jetonte... 

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE – O R G A N I Z O N – DEBAT PUBLIK “ZËRI I MËRGATËS”

                                                       F  T  E  S  Ë SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE... 

Haga çertifikon Ramush Haradinajn si Prijës të Shtetit Komb të shqiptarëve

Nëse Jezu Krishti u kryqëzua njëherë e u ringjall të tretën ditë, Ramush Haradinaj po kryqëzohet për herë të tretë nga armiqtë e Kombit Shqiptar dhe “judat” Rama- Thaçi. Sot Kombi Shqiptar e ka një mbrojtës heroik e liria një emblemë të shëndritshme të saj, shqiptarët një Prijës e simbol të bashkimit, NATO e Perendimi një aleat të vendosur, besnik e të sinqertë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch