Home » Archive for 24 Korrik, 2019

Ramush Haradinaj-heroi i madh që nuk lejoi shkatërrinin e Shtetit të Kosovës

Nga Skënder Sadri KAPITI Shkëmbim territoresh pas ndarjes apo coptimit  të   Kosovës do të thotë shkatërrim i  Shtetit të Kosovës dhe shërbim për krijimin e Serbisë së Madhe. Nuk ndodh që  të ketë shkëmbim territoresh pa coptim të Kosovës. Dhe ndarje e shkëmbim territoresh shqiptare të Kosovës me territore shqiptare të Kosovës Lindore... 

Behgjet Pacolli: Pres që shumë shpejt, Maqedonia e Veriut, të lirojë Tomor Morinën

Përmes një postimi në Facebook, Pacolli ka thënë se Kosova është në kontakt të ngushtë me autoritetet në Maqedoni dhe pret lirimin e shpejtë të Morinës, teksa ka shtuar se këto urdhër-arreste nga Serbia s’kanë as kuptim e as bazë ligjore. Ai po ashtu ka thënë se urdhër-arrestet politike të Serbisë kundër luftëtarëve të lirisë së UÇK-së nuk kanë kuptim... 

Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina, është arrestuar në Maqedoni – reagon OVL UÇK-së

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së degët në Dukagjin kanë reaguar lidhur me arrestimin e ushtarit Tomor Morina nga organet e Maqedonisë Veriore. OVL UÇK degët në Dukagjini përmes një komunikate për media ka thënë se është i papranueshëm arrestimi me urdhërarrest të Serbisë. “Ndalimi i luftëtarit të lirisë Tomor Morina nga organet e Maqedonisë Veriore,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch