Home » Archive for 25 Korrik, 2019

Vuçiq e Hahn biseduan për dialogun Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sonte në Beograd me komisionarin evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, me të cilin ka biseduar për ngecjet në dialogun me Prishtinën dhe situatën e krijuar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Vuçiq falënderoi Hahn për angazhimin e tij për të zhbllokuar dialogun ndërmjet Beogradit dhe... 

Investimi i Serbisë në Kosovë: “Lugina Ilegale” e serbëve gradualisht po bëhet realitet

Ka kohë që në Zveçan, në njërën nga komunat veriore të vendit, është duke u punuar për një lagje në të cilën do të banojnë serbët e zhvendosur. I gjithë projekti është sponsorizuar nga qeveria serbe, ndërsa investimi asnjëherë nuk është pranuar nga Prishtina zyrtare, shkruan Klan Kosova. “Lugina e Diellit” ka nisur të ndërtohet në vitin 2016, ndërsa duket... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch