Home » Archive for 26 Korrik, 2019

BOTOHET NR. 13 E 14 I GAZETËS SË ALPEVE TROPOJA

Këto ditë doli nga botimi numri 13 e 14 i Gazetës së Alpeve Tropoja (dy numra bashkë, me 32 faqe), e cila gjendet në tregun e shtypit në të gjithë Shqipërinë e në të gjithë Kosovën, etj. Në këtë numër do të lexoni: 1.- Gjakovë, përqafoje zhvillimin që e meriton, Kosovë, mbaje Gjakovën që të përket- kryeartikull nga Ardian Gjini- kryetar i komunës së Gjakovës. 2.- Rruga... 

Johannes Hahn në shtatorë shpreson në rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin dhe Politikat e Fqinjësisë, Johannes Hahn ka thënë se ekziston nevoja për një situatë të sqaruar politikisht në Kosovë është e nevojshme për vazhdimin e dialogut. Ai ka theksuar se shpreso se kjo do të ndodhë në shtator. “Nuk do të ishte mirë të komentonim mbi zhvillimet e brendshme. Situata është e qartë, bazuar në njoftime... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch