Home » Archive for 2 Gusht, 2019

Matthew Palmer: Sfida e tanishme e Kosovës është krijimi i një qeverie

Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka thënë se sfida e tanishme e Kosovës është krijimi i një qeverie, e cila do ta kthente vendin në dialogun me Serbinë dhe do të pezullonte tarifën ndaj mallrave serbe. Palmer ka theksuar se përcaktimi i parametrave të negociatave është... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch