Home » Archive for 3 Gusht, 2019

Në Remnik të Vitisë, nesër përkujtohen dëshmorët e vrarë mizorisht më 1942!

Organizuar nga Këshilli i fshatit Remnik të Vitisë, dhe me iniciativë të familjarëve dhe disa veprimtarëve nga mërgata jonë, nesër më datë 4 gusht, duke filluar nga 10 do bëhet zbulimi i bustit të Selim Fetah Sejdiut dhe dëshmorëve të tjerë të vrarë e masakruar në xhaminë e fshatit Remnik të komunës së Vitisë në vitin 1942. Gjatë tërë shekullit të kaluar por,... 

Isa Mustafa rizgjedhet kryetar i LDK-së

Me shumicë të votave, Isa Mustafa është rizgjedhur kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës sot në Kuvendin e nëntë zgjedhor të kësaj partie, që u mbajtë në Prishtnë. Për të hyrë në garë pati pretendime edhe ish-kryetari i LDK-së Fatmir Sejdiu, por ai nuk arriti të sigurojë mbështetjen e nevojshme të delegatëve, e cila me status të partisë është e rregulluar që... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch