Home » Archive for 8 Gusht, 2019

Valon Murati: Reciprociteti me Serbinë duhet ta ndihmojë Kosovën Lindore, e jo ta dëmtojë atë

Përmes një postimi në Facebook, Murati ka thënë se vendimi për mosnjohje të pasaportave të Serbisë, ashtu siç e ka pohuar edhe Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve atje, ka goditur rëndë mërgimtarët nga Presheva, Bujanoci dhe Medveja, të cilët me shumicë udhëtojnë përmes Aeroportit të Prishtinës dhe të cilët veç kanë pasur probleme këto ditë. Postimi i tij i plotë: Reciprociteti... 

Cilësia e demokracisë në Kosovë

Ali Hertica Kosova nuk e merr korrupsionin mjaft seriozisht,dhe kjo është shumë e dëmshme,mos besimi i qytetarëve në qeveri dhe sundimi i ligjit po bie dhe sistemi demokratik i dobësuar është pak i aftë të luftojë korrupsionin. Jo vetëm qytetarët por edhe të gjitha institucionet e shetit kanë nevojë për një klimë të qëndrueshme sociale për të operuar dhe për të bërë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch