Home » Archive for 9 Gusht, 2019

Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës, me seli në Preshevë: N J O F T I M

Shoqata për Trashëgimi dhe  Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës, me seli në  Preshevë                                        O R G A N I Z O N  Konferencë shkencore :... 

Enver Hoxhaj: Kosova duhet të insistojë për më shumë të drejta të shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi. Në fokus të këtij takimi ishin të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Hoxhaj me këtë rast theksoi se mbështetja e Kosovës për Luginës nuk do të mungoj. Ai shtoi se Kosova duhet të insistojë për reciprocitet të plotë për të drejtat e shqiptarëve... 

Reagime e kundër-reagime mes ministrit serb Ruzhiq dhe kryetarit të KNSH-së, Mustafa

Ministri i Administratës Shtetërore dhe Vetëqeverisjes Lokale (MAShVL) të Republikës së Serbisë, Branko Ruzhiq, tashmë për herë të dytë po sulmon politikisht Këshillin Kombëtar Shqiptar. Përmes një postimi në faqen zyrtare të MAShVL drejtuar udhëheqësit të KKSH-së, ministri Ruzhiq ka thënë se : “Një tjetër shembull i keqpërdorimit të Këshillit Kombëtar të pakicave... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch