Home » Archive for 10 Gusht, 2019

Bashkësia Islame e Kosovës uron gjith besimtarët e besimit Islam, Kurban Bajramin

Zëvendëskryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Reshat Mexhidi, ka mbajtur konferencë për media një ditë para festës së Kurban Bajramit. Ai në emër të BIK-ut dhe kryetarit Naim Tërrnavës, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit duke u lutur për lumturi, shëndet, harmoni e mëshirë mes njerëzve. Festa e Kurban Bajramit... 

Fati tragjik i Shqiptarve të Luginës së Preshevës: Serbia i diskriminon si “joserbë”, kurse Kosova i trajton si “jokosovarë”!

Shkruan: Nehat Hyseni Qeveria Haradinaj, meqë gjatë tërë kohës pothuajse dyvjeçare të (keq ) qeverisjes së Republikës së Kosovës, realisht ishte e stërngarkuar, madje edhe stërkompleksuar nga fakti se erdhi në pushtet falë arrogancës dhe refuzimit “patriotik” të shënimit të vijës kufitare apo Demarkacionit “famoz” me Malin e Zi.Ky kompleks i Ramush... 

Të pafuqishëmit e demokracisë

Ali Hertica Në një demokraci të plotë, qytetarët gëzojnë tre lloje të të drejtave…të drejtat civile, të drejtat politike dhe të drejtat sociale. Të drejtat civile janë më themelore, të drejtat politike bazohen në këtë, dhe të drejtat shoqërore bazohen në të drejtat politike. Asnjë e drejtë politike e drejtë pa të drejta të plota civile, pa të drejta të drejta... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch