Home » Archive for 13 Gusht, 2019

Kosova në prag të zgjedhjeve si dhe pesë shtyllat kryesore ku duhet përqendruar qeverisja e ardhshme

Nue Oroshi Lekundjet e koalicionit qeverisës në Kosovë ku edhe ashtu  ishte i lëkundur që nga fillimi duke mos pasur një bazë të gjërë të numrave në Parlament,si dhe krizat e konfliktet në mes partive të koalicionit sjellën edhe dorëheqjen e kryeministrit Haradinaj.Kjo dorëheqje ju erdhi si bombë partive politike të cilat i kaploi frika. E më së shumti janë duke... 

Strasburgu Shqiptar dhe netët magjike të festivalit “Këngë Jeho”, në brigjet e Liqenit e të Drinit

Nga Azgan HAKLAJ – President i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Struga çdo vit, për tre net, 5-6-7 korrik kryeqytet i kulturës kombëtare shqiptare. Struga me të drejtë është quajtur kërthiza e trojeve tona etnike.E vendosur mrekullisht në trekëndëshin Epiroto-Iliro- Dardan, aty pranë Liqenit kaltërosh, nga i cili buron Drini i Bardhë magjepsës, që i jep jo vetëm... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch