Home » Archive for 19 Gusht, 2019

Shteti t’i shërbejë demokracisë në shoqërin Kosovare….

Ali Hertica Institucionet që kanë një rëndësi të madhe për sistemin tonë shtetëror duhet të vazhdojnë të respektojnë vlerat demokratike,të një shoqërie të shtetit dhe së drejtesë ligjore. Fjala e lirë nuk është e pavarur nga konteksti në të cilin përdorët, ajo kufizohet nga rregullat formale dhe sjelljet e zakonshme. Unë do të doja të bëja disa komente për këtë,... 

Nënshkruhet koalicioni parazgjedhor AAK-PSD

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti edhe zyrtarisht kanë nënshkruar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor. Sot ka mbajtur mbledhje Këshilli Drejtues i AAK-së, ku u vendos për një koalicion të mundshëm parazgjedhor me Partinë Socialdemokrate. “Ka dominuar tema e koalicionit me... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch