Home » Archive for 9 Shtator, 2019

Mos i pranoni zgjedhjet serbe

Veprimtari i devotshëm i çështjes kombëtare Zotëri Fadil Selmani përmes një postimi në faqen e tij facebook, ka ftuar gjithë bashkëvendësit e tij dhe strukturat të jetës politike e kulturore, si dhe njerëz me ndikim, që në asnjë mënyrë të mos pranohen zgjedhjet serbe në këto treva shqiptare. Ai duke u bërë thirrje vlerëson se këto zgjedhje do ta getoizojnë faktorin shqiptarë... 

Platforma e politikës, edhe subjekte e fuqishme në Kosovë

Ali Hertica Në këtë tekst, unë do të doja të përpiqesha të përmendja dhe analizoja se si platformat bëjnë politikë, si organizojnë bazën e tyre të energjisë, dhe në cilat fusha politika e tyre tashmë po ndryshon botën dhe sitemet demokratike por së pari duhet të dime dhe mos të ketë keqkuptime në lidhje me politikën e platforms,dhe shpalosjen e sajë në politikën... 

Zgjedhjet e 6 tetorit – garë midis dy taborreve politike në luftën kundër krimit, korrupsionit dhe kapjes së shtetit

Shkruan: Nehat HyseniGjithçka është gati për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të 6 tetorit 2019, ku marrin pjesë gjithsej 25 subjekte: 20 parti politike, 4 koalicione dhe një kandidat i pavarur.E veçanta e këtyre zgjedhjeve është se, si asnjëherë më parë, opinioni kosovar është entuziazmuar për rrëzimin e keqqeverisjes, krimit dhe korrupsionit, që personifikohet në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch