Home » Archive for 24 Shtator, 2019

Kosovës i duhet Vjosa Osmani, VETTING-u, dekriminalizimi dhe integrimi

Nga Skënder Sadri KAPITI Kosovës i duhet kryeministre Vjosa Osmani, sepse politika e derimësotme në Kosovë ka dështuar në aspektet themelore shtendërtuese si: në ngritjen dhe funksionimin e shtetit  me standarte moderne , ka dështuar në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit dhe për pasojë e rrjedhimisht prej këtyre kryesisht nuk ka hapa dhe as shanse që në... 

Parlamenti Evropian e ka mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën

Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme [LIBE], e ka mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën. Një shumicë prej 49 ligjvënësish ranë dakord të fillojnë bisedimet me Këshillin e Bashkimit Evropian për propozimin e heqjes së vizave për Kosovën. Gjashtëmbëdhjetë deputetë kundërshtuan dhe një abstenoi. Votime të ngjashme ishin mbajtur... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch