Home » Archive for 29 Shtator, 2019

Zyrtarëve të Beogradit u ndalohet hyrja në Kosovë për të bërë fushatë

Ministria e Punëve të Jashtme në Kosovë ua kanë ndalur hyrjen zyrtarëve nga Beogradi në Kosovë për të bërë fushatë. Jetlir Zyberaj nga MPJ ka bërë të ditur se këtë vendim autoritetet kosovare e kanë marrë pas kërcënimeve që po i bëhen komunitetit serb në Kosovë nga ana e Beogradit zyrtar. “Zgjedhjet e 6 tetorit janë zgjedhje të Republikës së Kosovës dhe të... 

Kadri Veseli u premton mërgimtarëve mbulimin e kostos për Kartonin e Gjelbër

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë së dielës ka qëndruar në pikë kalimin kufitar me Serbinë në Merdar. Veseli ka shkruar në Facebook se mërgimtarët nuk do të paguajnë më Kartonin e Gjelbër. “Në Merdar sot takova shumë bashkatdhetarë, ku shkova personalisht që t’i njoftoj se nuk do të paguajnë më asnjë cent për Kartonin e Gjelbër kur të... 

Mazllum Baraliu: Koalicionet aktuale nuk do të mund ta bëjnë shumicën

Tash e pesë ditë partitë politike kanë filluar zyrtarisht fushatën zgjedhore me takime e tubime elektorale me qytetarë të vendit. Megjithatë, garuesit politikë këtë fushatë e kanë nisur muaj më parë, për çka po thuhet se do të duhej të ndëshkoheshin nga KQZ e PZAP. Kështu thotë profesori i së Drejtës Kushtetuese, Mazllum Baraliu. Derisa flet për referendumin, Baraliu... 

Opinion: Po vjen LDK e Ibrahim Rugovës

Nga Durrësi, Skënder Sadri KAPITI Po vjen LDK e Ibrahim Rugovës. LDK-ja, partia e parë shqiptare antikomuniste dhe demokratike; partia gjithshqiptare e Kosovës e cila i dha leksion edhe demokracisë shqiptare në ato vite të para të pluralizmit në Shqipëri. LDK grumbulloi dhe unifikoi shqiptarët e Kosovës politikisht, patriotikisht, demokratikisht dhe sidomos kombëtarisht si... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch