Home » Archive for 10 Nëntor, 2019

Kultivim dhe ruajtje me sukses e librit shqip në kurbet

Në këtë event letrar u promovuan tetë libra të krijuesve shqiptarë, anëtarë të SHSHASH “Papa Klementi i IX Albani” si dhe u mbajt një orë e pasur poetike Nga XHAVIT ÇITAKU Fal punës së madhe që po bëjnë shoqata e asosacione tjera shqiptare në Suedinë e largët është bërë e mundur që me sukses të  kultivohet dhe ruhet poezia dhe libri shqip në përgjithësi... 

Kandidati rus për Kosovën në KE, rrëmbyes femrash në Kosovë

Më 15 nëntor Këshilli i Evropës do ta zgjedhë raportuesin për Kosovën. Thuhet se kandidat për këtë detyrë është edhe anëtari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Aleksey Kondratyev (origjinal: Алексей Кондратьев). Duke iu referuar të dhënave të marra nga redaksia, e të bazuara në burime të institucioneve të sigurisë së Republikës së... 

Hashim Thaçi: Franca mund të ketë rolin vendimtar në marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi sot se Franca mund të luajë rol kyç në procesin e ardhshëm të zgjidhjes përfundimtare të paqes dhe njohjes së ndërsjellë Kosovë-Serbi. Ai këto komente i bëri në llogarinë e tij në Twitter nga Parisi, ku sot ka shkuar për të marrë pjesë në Forumin e Paqes, të organizuar nga presidenti Emmanuel Macron. “Ndodhem në Paris... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch