Home » Archive for 12 Nëntor, 2019

Pse Tirana në një linjë antiKosovë me Serbinë?

Nga Skënder Sadri KAPITI Shqipëria edhe sot ,politika e pushteti i kryemistrit E. Rama shkon në një linjë me politikën agresive antiKosovë të Beogradit kur shpreh dakordësinë për idenë e coptimit të Kosovës dhe për shkëmbimin e trojeve shqiptare të Kosovës me troje po shqiptare që janë akoma nën Serbi. Bën marrëveshje për një Union te Ballkanik perendimor me ishpublikat... 

Zhvillohet një takim mes Thaçit dhe Vuçiqit me ndërmjetësimin e Presidentit Francez, Emmanuel Macron

Sipas një njoftimi të zyrës së presidentit të Kosovës, Thaçi në këtë takim ka konfirmuar se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë. “Presidenti Thaçi në këtë takim ka konfirmuar se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë, në kërkim të një marrëveshjeje për paqe, e cila do të sjellë njohje reciproke dhe anëtarësim në Kombet... 

KQZ deklarohet për rinumërim të votave të 1472 vendvotimeve

Pas vendimit të PZAP-it për rinumërim të 1472 vendvotimeve, në mbledhjen e KQZ u mor vendim që të pritet deri në përfundimin e afateve ligjore për të nisë rinumërimi i këtyre votave, edhe pse deri më tani nuk ka ankesë nga ndonjë subjekt politik për rinumërim. Kryetarja e KQZ, Valdete Daka tha se pasi të përfundojnë afatet ligjore, KQZ do të kërkojë rinumërimin e 1472... 

Promovohet libri studimor “Paqja e nevojshme”, përgatitur nga Paolo Rago

Ju ftoj të bëheni pjesë e promovimit të librit studimor“Paqja e nevojshme” nën kujdesin e Paolo Ragos me përkthim të Diana Çulit.E mërkurë, 13 nëntor, ora 18:00, në stendën Botimet Toena, në Panairin e Librit “Tirana 2019”, në Pallatin e Kongreseve.Me respekt për ju,Irena Toçi Botimet ToenaRruga “M. Gjollesha”K.P. 1420Tirane –... 

Promovohet “Princi” I Niccolo Machiaveli-t, përkthim i Ali Hashorvës

Ju ftoj të bëheni pjesë e promovimit të botimit të ri të “Princi”-t të Niccolo Machiaveli-t, me përkthim të  Ali Hashorvës. E mërkurë, 13 nëntor, ora 17:00, në stendën Botimet Toena, në Panairin e Librit “Tirana 2019”, në Pallatin e Kongreseve. Me respekt për ju, Irena Toçi PROGRAMI I VEPRIMTARIVE TOENA NË PANAIRIN E 22-TË... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch