Home » Archive for 13 Nëntor, 2019

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë është kundër ndryshimit të kufijve

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka folur sot për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. “Më në fund në praninë tuaj, Kurti, unë nuk mund të përmbahem pa e trajtuar çështjen e dialogut me Serbinë. Historia ka dhënë prova të mëdha se nxitimi për një marrëveshje ose lëvizja e kufijve nuk krijon paqe të qëndrueshme. Unë e kuptoj që diskutimet brenda koalicionit... 

Ndërroi jetë regjisorja Arzana Kraja

Mëngjesin e së mërkurës në Prishtinë ka ndërruar jetë regjisorja Arzana Kraja. Qendra Kinematografike e Kosovës ka thënë përmes një postimi në rrjetin social Facebook se angazhimi i regjisores Kraja në fushën kinematografisë ishte i jashtëzakonshëm. “Jemi të shokuar nga lajmi për vdekjen e regjisores Arzana Kraja! Angazhimi i saj në fushën e kinematografisë ishte... 

QNR sot nis rinumërimin e 1428 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1428 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit do zvarritet deri në fillim të dhjetorit, pasi rinumërimi pritet të zgjasë rreth 3 javë. Eugen Cakolli nga KDI për KosovaPress ka deklaruar se... 

Kombëtarja e Kosovës U19 ka marrë një barazim historik kundër Rusisë U19

‘Dardanët’ e rinj janë pjesë e grupit të 5 kualifikues të fazës së parë, që po mbahet në Uells. 18 vjeçari Adonis Aliu në minutën e 11’, kaloi Kosovën në epërsi prej 0-1. Kombëtarja ruse barazoi në 1:1 menjëherë në minutën e 12’. Kosova pati një mundësi të mirë shënimi në minutën e 86’, kur qëlloi shtyllën. Deri në fund të ndeshjes, rezultati mbeti... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch